Korzo
do 21 jan Onderdeel van Press Play

Songs for a Passerby

Maker Celine Daemen
Duur 30 min
Onderdeel van Press Play
Seizoen 26-27

Een Virtual Reality opera én filosofische zoektocht 

Hoe verhouden we ons tot een wereld van dingen die voorbijgaan? Ben je onderdeel van die wereld, of kijk je er vooral naar? Ben je een lichaam, of heb je er één? Ga mee op een VR-avontuur naar de oorsprong van melancholie. 

Muzikaal droomlandschap dat terugkijkt
Songs for a Passerby is een Virtual Reality (VR) opera van Celine Daemen over onze onbestendige relatie met de vergankelijke werkelijkheid. Met een speciale VR-bril op ga je als publiek zelf op verkenning door een muzikaal droomlandschap. Je volgt je eigen 3D spiegelbeeld en komt langs verschillende scènes: een stervend paard, een koor van prevelende mensen, twee spelende honden. Ondertussen hoor je een koor zingen alsof de muziek door hen heen vloeit in plaatst van dat zij die zelf actief maken, licht en ongrijpbaar. 

Prijswinnende melancholische ervaring
Songs for a Passerby won de Grand Prize van Venice Immersive 2023, onderdeel van de Biënnale van Venetië. Geïnspireerd door filosoof Rilke hoopt Celine Daemen met deze interactieve performance het herkenbare gevoel van melancholie in ons op te roepen.  Waarbij we niet langer één zijn met de wereld maar ook tegenover haar staan.  

Ontdek hoe het voelt als je zowel een lichaam bent dat door de ruimte beweegt als een geest die ernaar kijkt. 

Hoe werkt het?

Elke bezoeker reserveert een eigen tijdslot van ongeveer 30 minuten. Er start iedere 15 minuten een nieuw tijdslot.

Kom je met meerdere personen? Dan kun je eenvoudig meerdere tickets voor hetzelfde tijdslot reserveren.

Openingstijden en beschikbare tijdsloten

  • Donderdag 21 januari en vrijdag 22 januari: start om 18.00 uur. Het laatste beschikbare tijdslot begint om 22.30 uur.
  • Zaterdag 23 januari: start om 14.00 uur. Het laatste beschikbare tijdslot begint om 22.30 uur.

Met Press Play ontdek je performances vol spel als manier om de realiteit te begrijpen én om te buigen.

Ontdek meer

Speellijst

do 21
jan 2027

Korzo Studio Onderdeel van Press Play

Den Haag

vr 22
jan 2027

Korzo Studio Onderdeel van Press Play

Den Haag

za 23
jan 2027

Korzo Studio Onderdeel van Press Play

Den Haag

Korzo Studio

do 21 jan Onderdeel van Press Play

Songs for a Passerby