Korzo
Duur 70 min
Onderdeel van CaDance Festival

Een huisfeest in Teheran, 1991.
Dat is het vertrekpunt voor een herbeleefde avond, waarin choreograaf Sina Saberi ons uitnodigt om samen herinnering opnieuw tot leven te brengen. Het begint met een herinnering – diep persoonlijk en op een vreemde manier ook collectief. Maar wat gebeurt er als je een moment herbeleeft dat niet langer volledig tot het verleden behoort, en ook niet helemaal meer van jou is?

Saberi nodigt ons uit om die nacht opnieuw te beleven en via dans onszelf én onze gedeelde geschiedenis (opnieuw) te ontdekken. Wat zich ontvouwt is een choreografische reis door verschillende ‘toestanden van zijn’: het kind, de buitenstaander, de danser, de gastheer. Langzaam worden lagen afgepeld – via beweging, beeld en ritueel. Persoonlijke herinneringen vervloeien met live performance en openen een venster naar de veerkracht van vreugde.

De gastheer reist met het publiek door bewegende beelden van een verleden dat niet meer vaststaat – dat verandert bij elke stap, elke blik.

basis for being is een poëtische en meeslepende performance die je uitnodigt tot een heruitgevonden viering – deels herinnering, deels verbeelding. Het is een intieme bijeenkomst, gevormd door dans, nostalgie en transformatie. Saberi verwelkomt je niet alleen als toeschouwer, maar als gast.

Een ode aan identiteit, herinnering en de radicale kracht van samenzijn – via dans.

Tijdens zijn residentie bij K3 onderzocht de Iraanse choreograaf Sina Saberi zowel traditionele als hedendaagse bewegingsvormen binnen een Iraanse culturele context. Met dit werk creëert hij een choreografisch proces van herinnering, gebaseerd op beelden van een verleden dat noch volledig persoonlijk, noch geheel aanwezig is.

* نرگس of Narges is in het Perzisch een eigennaam voor vrouwen, een toespeling op het oog van de geliefde en het woord voor de narcis.

In het kader van 80 jaar vrijheid presenteert Korzo in de maand mei Embodied Freedoms - een reeks dansfilms die de diepere lagen van vrijheid voelbaar maakt. Voorafgaand aan Basis for Being tonen wij de 4 dansfilms (in totaal 10 minuten) met aansluitend een Artist Talk.

Speciaal voor deze avond gaat programmeur Nitchka Wefers Bettink in gesprek met choreograaf Roshanak Morrowatian over de film die zij maakte. Net als Sina Saberi, was Roshanak genoodzaakt Iran te ontvluchten. In haar film Khorsid | Sun belichaamt ze haar antwoord op de vraag: Wat betekent vrijheid voor jou?

Via de ticketknop op deze pagina kan je een gratis kaartje reserveren. 

Klik hier voor meer informatie. 

Na de voorstelling is er een nagesprek met Sina Saberi met moderator Natasja van 't Westende.